31.1.10

Kuidas ma jumestamiskursusel käisin

Pole vist mõtet kurta kui tüütu töö on jumestamine ja kadestada mehi, kes sellest nuhtlusest priid on. Aga et seesinatses maailmas oma näolapi kamuflaažimisest, nagu sõjaväelased ütlevad, üle ega ümber ei saa, siis ei jää ju muud üle kui paratamatusega leppida. Tõsi küll, kui ma sellel alal osavnäpp oleks, siis oleks lihtsam ka leppida ja võib-olla isegi mingit rõõmu tunda, aga no ei ole, võin ausalt öelda, et vaatamata aastatepikkusele harjutamisele pole ma asja siiani selgeks saanud.

Ühesõnaga, ühel päeval võtsin end taaskord kokku ja registreerisin ahvatleva nimega kursusele Make up magic. Mine tea, imedemaa Ameerika ju ikkagi. Kord olen nõu käinud küsimas ka Eestis, kus jumestaja, samal ajal kui mulle nägu pähe maalis, seletas, mida ja kuidas ta teeb. Hmm, võib-olla on asi minus, aga mulle tundus, et peeglist vaatas lõpuks vastu keegi, kes ei olnud mina, ega ka mitte minu kakskümmend aastat vanem ema, vaid keegi kolmas, kes vanuselt võis jääda kusagile vahepeale, kuid ei kuulunud justkui üldse meie perre.

Niisiis ohverdasin 35$ ja ühe laupäevase hommikupooliku maagilise kursuse tarbeks. Asjatundja abi kulub ikka vahel ära, liiatigi olime õhtuks külalised kutsunud ja siis oleks näol midagi rohkemat kui amatöörmeik.

Lumiseid teid trotsides ja muretsedes, kas juhendaja kohale jõuab, sest neil on siin kombeks elu seisma jätta kui lumi maha tuleb, läks seekord hästi - juhendaja jõudis veerandtunnise hilinemisega kenasti kohale, kus teda juba 8-liikmeline naistevägi ees ootas.

Juhendaja ise, umber 50. eluaastates, pikka kasvu, hoolikalt üles kinnitatud hallide juuste ja lillakaspunaseks värvitud huultega mustanahaline naine, asus pikemalt mõtlemata asja juurde. Nagu ikka, logistika on ameeriklastel alati paigas ja süsteem, kuidas üht või teist asja läbi viia, hästi läbi mõeldud. Nagu liinitöö selle sõna positiivses tähenduses. Juhendaja, tutvustanud end litsenseeritud ja aastakümnete pikkuse praktikaga jumestuskunstnikuna, rääkinud algatuseks pisut toitumisest ja nahahooldusest ning vaadanud igaühele meist näkku, eraldas meid külma- ja soojatoonilisteks tüüpideks ning jagas vastavalt välja tillukesed pakikesed: kreemid, lau- ja silmavärvid, põsepuna, puuder, huulevärv ja -pliiats, silmalainer ja ripsmetušš. Tema juhendamisel asusime enda näolapi kallale. Igas etapis tõi ta kellegi meist klassi ette, et näidata ja seletada tehnikaid. Mina sattusin etappi, kus kasutati silmalainerit ja huulepliiatsit. Üks silm ja üks pool huulest maalitud, jäeti ülejäänu minu enda harjutada. Oehh, pinguta mis sa pingutad, aga üks silm jääb ikka nii- ja teine naasugune, sest ei oska ma tumedaid jooni laugudele nii jämedalt ja filigraanselt tõmmata kui juhendaja seda tegi. Ja huuled! Nii punaseid huuli, pealegi kahe erineva värviga, poleks ma kunagi endale ise joonistanud. Ja mulle tundus, et lõpuks vaatas peeglist vastu ei keegi muu kui see kuri-õel ärinaine Cruella filmist 101 dalmaatsia koera. Ausõna, ilma naljata. Vaid juuste värv ei kattunud.

Juhendaja andis meile koduteele kaasa kaks soovitust: 1) harjutage ja 2) paluge kelleltki erapooletut ausat tagasisidet. Hästi. Kui ma koju jõudsin ja abikaasa mind nägi, ei öelnud ta esialgu midagi, muigas ainult omaette. Kui ma teda rahule ei jätnud, arvas ta lõpuks, et olgu ma parem üldse ilma meigita kui selline. Heh, aru ma ei saa, kelles või milles see viga ikkagi on, et seegi kord läks kogu ettevõtmine jälle sinna kuhu eelminegi, ela sa Eestis või Ameerikas, olgu juhendajaks valge või musta nahavärviga inimene. Aga võib-olla ei ole mu abikaasa, kes minuga harjunud on, enam erapooletu hindaja :)

Ah jaa, pildid lubati ka hiljem e-mailile saata: enne ja pärast. Ootame, vaatame :)

28.1.10

Blogi statsitika

Avastasin, et Statcounter, mille ma oma blogile külge pookisin, annab kõiksugu põnevaid andmeid blogilugejate kohta.

No näiteks, et enamus lugejaid on Eestist, kellest omakorda enamus Tallinnast. Seejärel tuleb USA selle kõige erinevamatest kohtadest, nii lõuna-, lääne- kui idarannikult. Siis Soome, seejärel Kanada, Belgia, Suurbriannia. Eksib ka mujalt, aga need on enamasti juhuslikult sattunud ega lähe arvesse.

20% on püsilugejaid.
Klikke on nädalas 1000 ünber.

Otsingusõnad, millega minu blogisse jõutakse, on vahel päris naljakad. Näiteks viimase nädala omad on sellised.

õlasalli kandmise viise
tööle ameerikasse
ilm kanadas
metsaülikool
külmakraadid untsides
mida söövad oravad
looteveeuuring
pitsapoisi laul
lastenimed
leivaretseptid leivapulbrist
riietus casual
mäesuusatamine
mitu inimest elab ameerikas

Mida kõike kokku kirjutatud pole :)

24.1.10

Käisin Saudi Araabias

Pean taaskord tõdema, et ei maksa kõike tõe pähe võtta, mida kusagil kirjutatakse või räägitakse. Isiklik kogemus võib vahel mistahes eelarvamusi tõsiselt kõigutada. No näiteks. Mõnda aega tagasi, kui Araabia Ühendemiraatide kaitseväe atašee abikaasa meid võõrustas, astusin ikka päris korralikult ämbrisse, uskudes Vikipediat, mis iseloomustas seda riiki kui Araabiamaade kõige liberaalsemat ja tänapäevasemat. Tagasi mõeldes tunnen praegugi piinlikkust.

Saudi Araabia, seevastu, olevat Vikipedia kohaselt kõigist moslemiriikidest konservatiivseim ja tõsiusklikuim, riik, kus meeste-naiste vaheline ebavõrdsus on suurim ja riietus rangelt nõuetekohane - meestel pikad heledad ürbid; naistel pikad, musta värvi, vaid silmade kohalt avatud, abaya´deks kutsutavad ürbid. Füüsiline karistamine, valeusuliste inimeste tagakiusamine ja muud meie ühiskonnas taunitavad tegevused... kogu see Vikipedia info tekitas minus üksjagu kõhedust küll. Aga otsustasin julguse kokku võtta ja oma silmaga kaema minna :)

Kui pärale jõudsin, leidsin eest mitmekorrulise individuaalmaja. Hulk diplomaatiliste numbritega autosid ümber maja andsid kindlust, et olen õiges kohas. Õuel kõndisid kaks turvameest, kes mind peale nime ja riigi küsitlemist sisse juhatasid ning kus ladusat inglise keelt kõnelev perenaine - täiesti tänapäevases hästiistuvas heledas pükskostüümis - tervitas mind uksel. Ei mingit peakatet ega muud riietuseset, mis Araabia traditsioonidele viitaks! Korraks jooksis peast läbi mõte, et ehk olen miskit sassi ajanud. Ehk on vale koht või inimene.... Aga ei, kõik oli õige.

Luksuslikult sisustatud majja oli atašeede abikaasasid kogunenud umbes 50 ligi, see on suurim arv, mida siiani kokku tulnud olevat näinud olen. Peale sõnavõtte, infovahetust ja omavahelisi vestlusi asusime päeva parima osa juurde - söömise ikka :) Perenaine nimelt ei soovinud, et oleksime ise söögi kaasas toonud, nagu meil tavaliselt kombeks, vaid eelistas valmistada kogu toidu oma majapidamises. Ja Araabia toit on hea, seda ma juba teadsin :) Nende söögitegemise kunsti võiks kutsuda peeneks käsitööks, sest vaagnatel leidus kõiksugu pisikesi rullikesi ja pätsikesi, mille sisu ja koostis sageli mõistatuseks jäigi. Lisaks oli meie tarbeks ära küpsetatud ja lauale tõstetud terve lammas, mille kolju suuruse järgi võis arvata, et tegemist on tallega. Väidetavalt söövad araablased kaameliliha, aga seda meile kahjuks ei pakutud. Ma oleks kindlasti ära proovinud. Magustoiduks pakuti banaanivormitoitu ja kookospähkliküpsiseid, mis vastupidiselt minu eelarvamusele ei olnudki liiga magusad. Hoopis väga maitsvad olid.

Söömine toimus basseini ääres, ma ütleks, et lausa ujula suuruses ruumis, mida ümbritses klaassein ja kuhu olid paigutatud ühe seina äärde lauad ja teise lauad toiduvaagnatega. Otse loomulikult ei söönud me mitte papptaldrikutelt, vaid portselan-, hõbe- ja kuldnõudelt. Üle hulga aja sai head kohvi nautida :)

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist oli äärmiselt sooja ja meeldiva vastuvõtuga ning minu väikese ajus toimub hetkel mõtete järelseedimine.

Lõpetuseks panen siia üles ühe youtubest leitud klipi araablasega jooksulindil, millel pole eelneva jutuga muud seost, kui et ühe kandi esindajad. Tegelikult lihtsalt naljakas :)

23.1.10

Kus olid sina kui... ? Meem

Killuke põrgatas mu postkasti meemi - mis tore sõna :) - ja eks ma üritan nüüd sellega miskit peale hakata.

Kirjuta, kus olid Sina kui...
...esimene inimene astus kuule 21.7.1969

Olin siis liiga väike, et midagi mäletada.


…John Lennon mõrvati 8.12.1980

Tollal tundus see kõik kusagil väga kaugel, peaaegu et kuu peal, millest oli võimatu aru saada.


…Tšernobõli aatomielekrtijaamas plahvatus 26.4.1986
Tartus ülikoolis olin, ilmselt õppisin usinasti ega lasknud oma tudengilikku süüdimatust ja rõõmsameelsust millelgi rikkuda.


…Balti kett 23.8.1989
Tegin suvepraktikat Lääne-Virumaal ja olen hiljem ise ka imestanud, et mingil põhjusel jäi Balti ketis käimata. Ilmselt ei saanud praktikapäevadelt tulema. See-eest seisin pea aasta hiljem telemaja ees barrikaadidel ja vahtisin tõtt vene soomukitega. Seda tunnet mäletan tänaseni.


…Estonia uppus 28.9.1994
Ööbisime tol ööl venna korteris Õismäel ja raadio pidi hommikul ikka mitu korda meile uudist kordama, enne kui aru saime, et see pole mingi järjekordne eestlaslik huumor.
Vend oli kaks päeva tagasi just sama laevaga Rootsist tulnud. Hetkelgi on üsna kõhe tunne kui sellest kirjutan.


…Diana suri 31.8.1997
Mulle tundus kogu see lugu müstiline ja arusaamatu, aga ega ma väga ei süvenenud asjasse. Minu arust ei ole tõde alati see, mis läbi meedia avalikkuseni jõuab ja selle sündmuse puhul tundus see just nii olema. Elasime tollal Paldiskis ja püüdsime seda Eesti linnaks muuta. Ei õnnestunud.


…saabus aasta 2000
Elasime Tartus ja käisime kaarsillal ilutulestikku imetlemas.


…toimus terroriakt World Trade Centerile 11.9.2001
Olime saadetud kolmeks aastaks Inglismaale. Abikaasa viibis parasjagu Washingtonis, õnneks mitte Pentagonis, tütar oli koolis ja mina jälgisin toimuvat telekast.


…Michael Jackson suri 25.6.2009
Ameerikas. Taaskord keerutati selle sündmuse ümber nii palju vahtu üles, et võta sa kinni… Sel hetkel olime just koju suvepuhkusele jõudnud ega olnud aega asjast üldse mõelda.


...milline uudis jäi meelde eilsest päevast või mida tegid eile?
Uudistest meenub vabariiklasest ‘rokkstaari‘ Scott Browni valimine senaatoriks ja selle kajastamine meedia poolt. Minu arust pole rokkstaar tema kohta õige sõna
, pigem meenutab ta oma keha eksponeerimise ja edeva käitumisega playboylikku tegevust. Aga ameeriklastele sellised tegelased meeldivad :) Praegune president demokraadi asendamisest vabariiklasega muidugi rõõmu ei tunne.

Edastan meemi nüüd järgmistele maailmaränduritele: Silja, Kaisa, Tuuslar, Siiri. Võtke samad küsimused, vastake ja saatke järgmisele neljale blogijale. Päris põnev on oma minevikku meenutada ja teisi lugeda :)

21.1.10

Lapse mure

- Emme, aga mis see f...k tähendab ja miks seda öelda ei tohi?
- Noh, see ei ole ilus sõna
- Aga miks?
- No ei ole. Ja eriti siin, Ameerikas, ei tohi seda öelda.
- Mis siis saab kui ma seda ütlen?
- Hmm, noh... ma ei tea... sind võidakse vangi panna :)
- Aaa.. Aga emme, kas vangis süüa antakse?
- Antakse küll.
- Siis on hästi.

Vaatasime ükspäev poliitilist komöödiat pealkirjaga In the Loop, kus briti kõrged ametnikud ameeriklastega asju ajavad. Britid, teadagi, on tuntud oma f-tähega algava sõna usinas kasutamises, see tuleb neil mahlakalt välja. Teleri ekraanile see film tõenäoliselt ei jõua, sest keegi ei jõua neid piikse kuulata ja tsenseerida ammugi mitte :) Loota jääb, et laps seda sõna koolis testima ei hakka.

20.1.10

Kõik algab otsast

Nojah, taaskord, kõik kordub. Selleks, et sügisel oleks lapsele koolis õiges vanuseklassis koht, endale meelepärane töökoht, elamine normaalses elurajoonis, perearst olemas ja veel mõned pisiasjad toimetatud, tuleb, nagu praktika näitab, juba praegu alustada. Sest ei taha leida end taaskord olukorras, kus laps ei sobitu Eesti koolisüsteemi reguleerivasse seadusandlusesse või situatsioonis, kus ei oska palga suurust küsida, sest ei tea miskit tööturul toimuvast. Põnevust igatahes jagub ja iga päev vähemalt kolm korda taban end mõttelt, et tahaks koju - juba homme läheks kui iseenda peremees oleks.

Niisiis - mis toimub tööturul?
Võrreldes olukorraga, mil naasime Inglismaalt, on erinevusi mitu. Tookord polnud tööpuudust, masust rääkimata; elama asusime Tallinna, nüüd ootab meid Tartu. Kui jälgida näiteks cv-online pakkumisi, siis iga päev lisandub sinna kümmekond uut tööpakkumist, enamus neist Tallinnas, üksikud ka mujal. Eelmisel korral Tallinnas läks hästi. Jätkus piisavalt huvipakkuvaid konkureerimisi ja palgatase oli vägagi ok.

Nüüd siis Tartu. Mis hetkel silma hakkab?
Otsitakse inglise keele toimetajat, kuupalk 7000 kuni 12000; ja juuksurit, kuupalk 8000 kuni 19000. Hmm, peaks vist juuksuri kursustele minema, parasjagu jõuab veel... Oleks ikka väljamaa paber ette näidata ja puha :)
Mis veel. IT spetsialistid on endiselt hinnas. Minul selles osas kahjuks miskit pakkuda pole.
Müügijuhid ja -esindajad, vanasti nimetati neid vist lihtsalt müüjateks. Või on see miskit muud. Igatahes pole see amet minu jaoks.
Klienditeenindajad, maakler, kokk, ettekandja. Ja ongi tegelikult hetkel kõik. Ehhee, aga mul on keskkooli ajast ettekandja paberid olemas. Siis käisime kohustuslikus korras nn õppetootmiskoondises ja mina valisin ettekandja ameti, ise ka ei tea, miks. Aga vahva oli. ´Õppimine´ toimus esmapäeviti Valge hobuse trahtris ja kui kelnerid haige peaga pealelõunaks kohale jõudsid, muutusid nad meid eest leides natuke rõõmsamaks, sest tegime sel päeval nende eest töö ära ja nad said rahulikult kusagil tagaruumis puhata:)

Tegelikult ei ole tööpuudus vähenenud kusagil, nii ka siin, Ameerikas püsib see 10% ümber. Samal ajal on siin tõsine puudus oskustöölistest, nt keevitajatest ja liftimontööridest jm taolise valdkonna spetsialistidest. Seda on tunda meie majas ka - tublid väikested latiinomehed, tööriistad ümber vöö kõlisemas, on õige taganõutuks ja tähtsateks osutunud. Õpiks hoopis keevitajaks :)

19.1.10

Taevatee koopad

Oli pikem nädalavahetus - ameeriklased tähistasid Martin Luther Kingi päeva - ja me otsustasime ühe kevadiselt sooja päeva täita taaskord looduses. Valisime internetist lähima Skyline Drive'i matkaraja, pakkisime võileivad kaasa, tunnike sõitu ja kohal - meie üllatuseks suletud väravate taga. No selge, lumi ju. Mägedes leidub endiselt pisut lund ja kogu tee oli seetõttu kinni. Peab ütlema, et selle peale ju jälle ei tule. Nii nagu ei tulnud me eelmisel aasta suvel, mil mitu tundi randa sõites (õigemini peamiselt ummikutes seistes) ja lõpuks pärale jõudnuna pidime nentima fakti, et mingil meile teadma põhjusel on kogu rannariba suletud. Nomaeitea... Me ju vaatasime vahetult enne tulekut kodulehekülge ja noh, nad oleksid võinud siiski inimesi hoiatada. Aga mis ma ikka. Ühesõnaga, kuna olime end juba nii kaugele ajanud, pidime miskit muud välja mõtlema. Kuigi me olime juba sealkandis asuvates Luray koobastes käinud, mina isegi kaks korda, siis targemat ikka välja mõlda ei osanud ja nii me sinna end asutasime. Kuid oh üllatust - tee pealt keeras ära silt koobastesse, mida nimetati Skyline'i koobasteks ja nii otsustasime hoopis nende kasuks.

Ootasime miskit sarnast: stalaktiidid, stalakmiidid, järvesilmad... Aga tõeline üllatus ootas meid alles ees. Giid, noor saksa päritolu tütarlaps, kes, kuna rahvast rohkem lihtsalt polnud, oli vaid meie kolme päralt, juhatas meid mööda kitsaid käänulisi koopateid sügavikku. Koopad erinesid Luray koobastest nii oma struktuuri kui kuju poolest. Vastupidiselt Luray koobastele hoiti need siin pimedana, vaid siis, kui me liikusime, lülitas giid enda ees tuled põlema ja lahkudes jälle kustutas enda järelt. Vahepeal tekitas ta täieliku pimeduse, et me aduksime kui pime võib olla absoluutne pimedus. Ka vaikus oli peaaegu täielik, seda lõhestasid vaid üksikud kukkuvad veetilgad.

Koobaste suurimaks vaatamisväärsuseks osutusid antodiidid (anthodites) - mineraalsed, pikkadest nõelakujulistest kristallidest moodustunud kolooniad lagedes ja seintel. Neid on siiani leitud vaid Ameerikas kahes koopas ja Prantsusmaal Grotte De Moulis nimelises koopas.

Kokkuvõttes jäime oma väljasõiduga rahule. Ainult et tippi oleks võinud rohkem kaasas olla, sest giidineiu tegi oma tööd tõesti hästi.

17.1.10

Lugemist


Proovige kirjeldada armastust, igatsust, viimast teekonda avamerele viimase päikesetõusu saatel.

Candida Clark oskab tundeid edasi anda nagu pole ma veel kohanud kedagi teist tegevat. Väljendusrikas, sensuaalne, endasse haarav - fiktsioon, mis puudutab hinge sügavamaid soppe. Tõeliselt hea lugemine.


'And so here I am, skewed right round and angling for remorse but finding none, not one slip of regret to catch me out and make me falter. There's only this haloed vision of infinite remoteness; the place I've spent my whole life attached to, my feet plumb down into the earth as though it were the only place I belonged, and yet the whole thing now diminished to a painted blackdrop of unimportance. Because it never belong to me, nor I to it. I only ever belonged to him. He was my homeland, the soil I grew up in, the ocean I swam in. And it's as though this plain fact is a risen bread just handed out the sky - fantastic-seeming, like something read about it yet never tasted.'

14.1.10

Päästetud!

Meie kandi mehed Virginiast päästsid meie mehe Eestist :)

Diplomaatilisi sündmusi kajastav ajakiri

Diplomaatilisi ja muid olulisemaid rahvusvahelisi sündmusi kajastab Ameerikas kord kvartalis ilmuv ajakiri Diplomatic Connections. Klikkasin viimati ilmunud numbril (ajakiri ilmub tavaliselt paarikuulise hilinemisega), november 2009, ja jõudes 119. lk-le leidsin teiste hulgast kellegi, kes meenutab mind :)

Eesti Vabariigi kohta on viimati ilmunud artikkel augustis 2008, s.o aastal, mil Eesti oma 90. sünnipäeva tähistas ja kus Carmen Kass kõnet pidas. Loo leiab leheküljelt 60.

Ütleks, et elektrooniline variant ajakirjast pole just kõige selgem, aga mingi ülevaate annab ikka,neile kel huvi. Proovisin luua otseviiteid lehekülgedele, aga ei õnnestunud. Seega, kel tahtmist ja kannatust, tuleb lapata.

12.1.10

Apelsin jääpurikas ja jääkuldkalasupp

No kuidas sa hing, usud kliima soojenemisse...

Näiteks Florida - piirkond, kus paar nädalat tagasi meilgi mõnest soojast päevast osa saada õnnestus ja kus peaks suur suvi laiutama - sellist külmalainet, nagu praegu, siinkandis ei mäletata. Kollakas-rohelised apelsinid ripuvad vaheldumisi jääpurikatega puude otsas -ilus! Vaadake ise.

Ja kuldkalakasvatusest saab kahvaga veest välja tõmmata vaid külmunud kalakesi. Ei tea, ehk saaks neist suppi teha. Saab vaadata siit.

Tuleb meelde aeg kui ise kalakasvatuses töötasin. Looduse vastu ei saa, aga külmunud kaladest sai suppi teha küll.

11.1.10

Aastalõpu vastuvõtt

Kui eelmisel korral toimus aastalõpu ärasaatmine George Washingtoni elu- ja töökohas Mount Vernonis, siis seekord korraldasid ameeriklased vastuvõtu Oxon Hill´i nimelises mõisa härrastemajas. Riputan üles mõned pildid, mis just kohale jõudsid.

Mõisahoone, ameeriklaste sõnul väga vana hoone, pärineb aastast 1928. Eelmine hoone, mis hävis tulekahjus 1895.aastal, oli kunagi olnud koduks George Washingtoni vennapoegadele.Uksel tervitavad meid kodusõdalasedSöögisaalMuusikudEnne tuleb kõht korralikult täis süüa,siis jõuab trummi ka taguda.Turvalisus ennekõike
Sel aastal ei puudu ka jõuluvanaRahvast oli paljuJa meie ikka ka
Üks külalispaaridest täiuslikus värviharmoonias võõrustajatega

9.1.10

Mingid sipelgad või...

- Emme, tead, enne kui me täna koolist planetaariumisse sõitma hakkasime, pidid kõik lapsed kooliarsti juurde minema ja arst vaatas meie juukseid ja pead ja.... Ta ütles, et mingid putukad on mõnel lapsel peas... mina ei tea, mingid sipelgad vist...?
- Ei need ei ole sipelgad, need on täid.
- Mis need täid on?
- Noh, sellised väikesed putukad.
- Aga millised? Kas umbes samasugused kui sipelgad?
- Jah, umbes samasugused, ainult et natuke väiksemad.
- Ahah. Aga tead, meie klassis polnud kellelgi.

Olin just leidnud koolikotist teate - taaskord - et mõne koolilapse peast on leitud täid ning pikk jutt selle kohta, kuidas sellisell puhul käituda. Tore muidugi, et nad sellest teavitavad.

Pildigalerii meie lapse klassist leiab siit. Parasjagu toimub iga-aastane rongkäik kodutute eest... või ma ei teagi kuidas seda eesti keelde panna. Igal aastal annetavad lapsed raha kodututele ja siis marsivad plakatitega läbi linnaosa.

5.1.10

Nagu varblane katusel, kes kevadet ootab

Juba kolmandat päeva pole ma suurt tarka korda saatnud kui oma paistes hingamisteid ravinud, kuid tee mis sa teed, paremaks ei lähe. Tegelikult pole ka miski ime, et progressi pole - akna taga puhub endiselt jäine tuul, ja mitte ainult akna taga - läbi ukse- ja aknavahede tubades ikka ka, nii et ribikardinad kiiguvad. Eriti meil siin, katusekorteris, kus enamus seinu tuultele avatud on.

Küttekeha uhab maksimumi peal nii kuis jaksab, aga ega sellest suurt abi pole, on vaid tohutu energia raiskamine, eriti kui mõelda kogu suure Ameerika peale. Meelde tuleb Inglismaa, kus külmal ajal kamina ääres kükitasime, selg kõrbemas ja varbad külmumas ning kannatamatusega kevadet ootasime. Nii ka siin.

Kuid ilmateade ennustab jätkuvat krõbedat-lumetut talveilma ja mõte liigub paratamatult kollasesse sooja majja koduste lumehangede keskel.

Oehh, saaks end kasvõi trennikõlblikuks poputatud, oleks ka juba parem.

Muide, ameeriklastel on uus moto: need to get in shape for airport screening. Milline motivatsioon :)

2.1.10

Tagasi

Reis, mis ühtekokku üheksa päeva kestis on lõppenud ja taas oleme tagasi talves. Külmakraade näitab akna taga -4. Lumest on järgi mõned üksiskud kuhilad tänavaservades. Ilmajaam teatab, et feels like -11, mis on tingitud külmast vingest tuulest ja õue minema ei meelita, seda enam, et kahel kolmandikul meie pere liikmetest õnnestus ikka väike külmetus sellest reisi jooksul sooja-külma kõikumisest endale külge hankida. Aga pole hullu, minu senine praktika näitab, et siin mööduvad kõik haigused mitu korda kiiremini kui Eestis. Ja ütleme nii, et reis oli seda väärt.

Niisiis reisi kokkuvõte on järgmine.

Kestus 9 päeva, 1600 km sinna ja samapalju tagasi, temperatuuri kõikumine mõnest miinuskraadist 27 soojakraadini, liiklusummikutest lahedamate, laiemate ja vähemasustatud piirkondadega aladele, lehetust loodusest troopilisse kliimasse, jõulud ja aastavahetus hotellis.

Meelde jäi hirmus soolane ja tuuline, peksvate lainetega ookean. Valdavalt kehvas seisus hotellitoad ookeani ääres, kus naabriteks mitmest rahvusest inimesi. Meie naabriteks olid poolakad, venelased, kreeklased, kanadalased.

Veel jäi meelde see, et nii nagu igal pool leidub eestlasi, nii ka seal. Ühe õhtu veetsime tartlastega koos pidutsedes.

Ühe õhtu andsime Kaisale ja Mikule lastevabaks, et nad Miamile tiiru peale saaksid teha, kus oma 10. pulma-aastapäeva tähistada. Palju õnne neile :)

Ja muidugi Disney World. Nüüd on see siis tehtud. Kuigi Meelis arvas, et järgmine kord tuleb teda sinna küll küüditada :)

Kokkuvõttes oli väga vahva reis. Aitäh Kaisale ja Mikule, kelle poolt initsiatiiv tuli ja kes mõnusateks reisikaaslasteks olid! Kallistused tublidele lastele - Märdile, Mihklile, Mariannile ja Astridile, kes reisi vapralt vastu pidasid ja seda rõõmuga nautisid. Ja nagu Kaisa ütles: kuidas sa, suur inimene, ei rõõmusta kui lapsed su kõrval on rõõmurullid :)

Loodame, et reisiväsimus ja haigused on esmaspäevaks minevikku jäänud, et lund maha ei tule ja kool taaskord ära ei jää. Naljatasime siin mõni päev tagasi, et hakka või kohe Eestisse tulema, et laps rumalaks ei jääks :)

Üks uusaastasoov on selleks aastaks ka: unistage, sest unistustel on kalduvus täituda:)

Juttu ja pilte meie reisist leiab ka Kaisa blogist.

1.1.10

HEAD UUT AASTAT!

Head uut aastat kiirtee äärsest hotellist Ameerika Georgiast!